Novinky

Najlepší liek na prechladnutie?

Pravdepodobne už viete, že na prechladnutie liek neexistuje. Možno však neviete, že príznaky, ako sú bolesť hlavy, upchatý nos alebo kašeľ, sú spôsobené reakciou organizmu na vírus, nie vírusom samotným.

Ako na oslabenú imunitu?

Pri prudkých výkyvoch počasia je telo výrazne oslabené. Cítime sa unavení, máme problémy s imunitou, hrozia nám ochorenia dýchacích ciest. Oslabenú imunitu mávajú predovšetkým deti a seniori. Čo robiť pre posilnenie imunity?

Únava ako varovný signál

Prechladnutie a chrípka patria medzi nákazlivé respiračné ochorenia vírusového pôvodu. Aby ste zabránili šíreniu ochorenia, riaďte sa nasledujúcimi tipmi.

Ako prestať fajčiť

Nepomáhajú predsavzatia či neľútostné obrázky s následkami na krabičkách od cigariet?

Porazte nádchu

Nádcha je infekcia nosnej sliznice. Nie je nebezpečná a po 5-6 dňoch ustupuje. Aby ste predchádzali nádche nespite v studených miestnostiach a ovlažujte vzduch v miestnosti.

Ako funguje imunita u vašich detí

Počas prvého roku života sa vaše bábätko stretáva s najrôznejšími vírusmi a baktériami. Nebojte sa, ani v najmenšom veku nie je úplne bezmocné. Ako funguje jeho imunita?

Bolesť hrdla

Bolesti hrdla sú najčastejším prejavov zápalu sliznice nosohltana, hltana, hrtana, podnebných oblúkov a mandlí. V postihnutých miestach pociťujeme nepríjemné pálenie a škriabanie.

Čo spôsobuje pálenie záhy?

Pálenie záhy je veľmi bežné, vo väčšine prípadov býva spôsobené návratom kyslej žalúdočnej šťavy v dôsledku prílišného uvoľnenia dolného pažerákového zvierača...

Rozoznáte suchý kašeľ od vlhkého?

Kašeľ je obranný reflex, ktorým sa organizmus tiež usiluje zabrániť vniknutiu, alebo odstrániť už prítomné cudzorodé látky z dýchacích ciest. Príčinou kašľa je vo väčšine prípadov ochorenie ako zápal horných i dolných dýchacích ciest, u detí najčastejšie vírusového pôvodu.

Ako sa zbaviť vší?

Votrelci vo vlasoch sú čoraz odolnejší. Zbaviť sa vši detskej, ktorá sa nasťahovala do vlasov celej rodiny, nemusí byť vôbec jednoduché. Najmä v prípade, ak ju dieťa opakovane nosí domov z kolektívu.

Príčiny a príznaky pálenia záhy

Pálenie záhy alebo spätný tok žalúdočnej kyseliny je bežný stav, ktorý trápi mnohých ľudí. Nastane vtedy, keď kyselina, ktorá sa nachádza v žalúdku, uniká späť do pažeráka. Vzhľadom na to, že pažerák nie je tak dobre chránený ako žalúdok, môže žalúdočná kyselina dráždiť sliznicu.

Výživa batoliat sa líši od stravy dospelých

V batoliacom veku sa strava dieťaťa čoraz viac približuje strave dospelých. Nezabúdajte ale na to, že batoľa nie je malý dospelý. Deťom dávame potraviny, ktoré musia hrýzť, ale nie väčšie množstvo zeleniny alebo ovocia naraz, aby to ich zúbky zvládli. Aká by teda mala byť výživa batoľaťa?

Alergická nádcha

Nádcha (rinitída) sa delí na infekčnú, nádchu nealergického pôvodu a nádchu alergickú. Príčinou alergickej nádchy (alergickej rinitídy) je precitlivenosť na niektoré z alergénov. Jej príznaky spôsobuje kontakt alergénu so sliznicou nosa, očných spojiviek alebo nosohltanu, nasledovaný rozvojom…

U nás môžete platiť stravnými lístkami!

V roku 2019 sme pre všetkých našich zákazníkov spustili možnosť nákupu stravnými lístkami!

Kedy hlava bolí?

Bolesť závislá na počasí je pociťovaná najčastejšie v záhlaví, pričom spolu so záhlavím bolia aj krčné svaly. Bolesť pri poruchách zraku je lokalizovaná akoby v samotnom oku a začína byť pociťovaná v strede dňa a k večeru sa so stúpajúcou námahou zraku zhoršuje.

Nezanedbávajte starostlivosť o nohy

Odstojíme si na nich pekných pár hodín. Denne prejdú niekoľko kilometrov. Sú pre nás rovnako dôležité ako iné časti tela, no predsa im nevenujeme takú pozornosť. Pokiaľ si ruky denne rozmaznávame krémami, na nohy zabúdame. Rôzne prejavy suchej kože má až 50% populácie. Hrubý, drsný povrch či…

Prečo konzumovať rybí tuk?

Rybí tuk je jedným z výživových doplnkov, ktorý by nemal chýbať v jedálničku športovca, ale ani bežného človeka. Podieľa a na budovaní svalovej hmoty, podporuje športový výkon, znižuje riziko zranenia a vôbec, je prevenciou mnohých ochorení.

Nevoľnosť pri cestovaní

Aj vám býva pri dlhých cestách v aute zle? Z cestovanie býva ľuďom zle už tisícky rokov, ale kinetóze - ako sa to odborne nazýva - sa dá zabrániť. Stačí dodržiavať pár pravidiel alebo vedieť, čo v danej chvíli zaberá.

Bolesť v hrdle - príčiny a prejavy

Bolesť v hrdle najčastejšie vzniká v dôsledku nachladenia a je spôsobená vírusmi alebo baktériami prenikajúcimi do slizníc dýchacieho traktu, kde spúšťajú zápal. Bolesť v hrdle môže takisto sprevádzať iné ochorenia, ako je napr. zápal mandlí (tonzilitída) alebo zápal hrtanu (laryngitída).

Čistite si nos, budete zdravší

Denné preplachovanie nosa soľným roztokom plní podľa jeho zástancov hneď niekoľko funkcií. Medzi najdôležitejšie patria dozaista prevencia pred vírusovými a infekčnými ochoreniami a uvoľňovanie upchaného nosa, ako aj problematických prínosových dutín.

Ako vznikajú bolesti hrdla?

Naše telo je neustále vystavené nebezpečenstvu nákazy baktériami a vírusmi, ktoré sú príčinou vzniku chorôb z prechladnutia alebo chrípkových infekcií. Prenášajú sa vzduchom, ktorý dýchame. Baktérie a vírusy najprv narazia na obranné bunky v sliznici hrdla a nosohltanu, ktoré ich zneškodnia.

Liečba hnačky

Pokiaľ hnačka nemá príliš závažný priebeh, je možné liečiť hnačku samoliečbou liekom na hnačku, ktorý je bežne dostupný bez lekárskeho predpisu v lekárňach. Prípadne postačí telefonická konzultácia s lekárom.

Najlepší liek na prechladnutie?

Pravdepodobne už viete, že na prechladnutie liek neexistuje. Možno však neviete, že príznaky, ako sú bolesť hlavy, upchatý nos alebo kašeľ, sú spôsobené reakciou organizmu na vírus, nie vírusom samotným.

Ako si znova nezapáliť?

Fajčenie býva obvykle spojené s nejakým miestom, zvykom alebo ľuďmi. Tieto situácie nás potom automaticky nútia si zapáliť. Je teda vhodné sa snažiť vyhnúť sa týmto situáciám alebo ich ešte radšej úplne vypustiť.

Bolesť a kŕče brucha

Vedeli ste, že bolesť brucha je veľmi bežný symptóm a takmer každý človek ju zažíva? Bolesť brucha je špeciálny druh bolesti, líšiaci sa od bolesti hlavy a vyžadujúci si špeciálny druh liečby.

Aký máte kašeľ?

Obdobie chrípky, prechladnutia a iných viróz je v plnom prúde a okrem nádchy k ich nepríjemným príznakom patrí hlavne kašeľ. Preto zväčša zamierime do lekárne a pýtame niečo „zaručené“ na kašeľ.

Otváracie hodiny počas sviatkov

Otváracie hodiny našich Schneider lekární sa počas sviatkov zmenia. Pozrite si ako bude otvorená tá Vaša Schneider lekáreň.

Ako prežiť Vianoce v zdraví

Vianoce sú sviatkami lásky, radosti, porozumenia a ľudskej blízkosti. Zároveň je však aj obdobím, ktoré prináša zhon, stres a napätie.

Tipy na zdravé vianočné zahryznutie

Žiaden čas nie je taký „kalorický“ ako práve ten, čo už nejaký čas klope na dvere. Vianočné večierky, vianočné trhy, vianočné sviatky...

Dáme Vám zľavu 10%

Stačí vyplniť Váš email a získate zľavu 10%.

Navyše Vás budeme informovať o skvelých akciách.