Najlepší liek na prechladnutie?

Najlepší liek na prechladnutie?

Pravdepodobne už viete, že na prechladnutie liek neexistuje. Možno však neviete, že príznaky, ako sú bolesť hlavy, upchatý nos alebo kašeľ, sú spôsobené reakciou organizmu na vírus, nie vírusom samotným.

Ked organizmus zistí prítomnost vírusu, dôjde k vyvolaniu reakcie imunitného systému zapálením nosových ciev, čo môže viest k upchatiu nosa. V priebehu rozvoja prechladnutia sa začínajú objavovať ďalšie príznaky – za príznaky prechladnutia a chrípky je možné považovat známe bolesti hlavy, kýchanie a bolesť v hrdle, v prípade chrípky je však častejšia horúčka. To všetko ovplyvňuje schopnosť fungovania, spôsobuje únavu a človeku všeobecne znemožnuje byť samým sebou – zo sústredenia na každodenné povinnosti sa tak môže stať neľahká úloha. A hoci liek na prechladnutie neexistuje, máme tu lieky, ktoré nám pomôžu prekonať tieto stavy a liečbu urýchliť – napr. spreje do nosa, sirupy proti kašlu či vitamíny povzbudzujúce imunitu (C, B, D). Náš lekárnik Vám rád odporučí tú najvhodnejšiu kombináciu.

Súvisiace produkty
Liek Acylpyrin s obsahom kyseliny acetylsalicylovej účinne tlmí bolesti a efektívne znižuje teplotu, vo vyšších dávkach…
4,79 €

Dáme Vám zľavu 10%

Stačí vyplniť Váš email a získate zľavu 10%.

Navyše Vás budeme informovať o skvelých akciách.